עליי ומתחתיי 

האיש שמאחורי הגלימה

 

שמי יותם לאור, אבל היי, אתם יכולים לקרוא לי סופרמן.


על יכולותיי לנהל פרויקטים וליצור תוכן אני חב תודה בראש ובראשונה להוריי שהם גם מוריי, זוג יזמים מצליחים בתחום ענף הצעצועים הבין לאומי. מהם ינקתי עוד מילדות ערכי מוסר עבודה גבוה ובעצם את כל רזי תחום היזמות והניהול.


בחיי הבוגרים היה זה אך טבעי שאשתלב בחברה המשפחתית, ואכן במרוצת השנים נטלתי חלק מלא בכל משימה של הגשמת חזון. לצד העבודה הסיזיפית במחיצתם פעלתי תמיד גם בערוץ עצמאי. 
 

יש לי ניסיון רב וידע נרחב בתחום המשחק, המדיה והניו-מדיה בפרט. קורות חיי הם מנעד רחב ומגוון של תפקידים שלקחתי בהם חלק. הנה כמה דוגמאות: כאשר התגייסתי לדובר צה"ל עמדתי בראש הקמת ופיתוח מערך כתבות הווידיאו הראשון בצה"ל; במהלך שירותי הצבאי שיחקתי בסרט הקולנוע "התגנבות יחידים" בבימויו של דובר קוסאשווילי; עם שחרורי מצה"ל הייתי כתב השטח של תכנית הלילה "גומרים בחוץ" עם עדי שילון ברדיו תל אביב 102fm; וכתבתי לעיתונים כמו  "עכבר העיר" ו-"טיים אאוט תל-אביב". 
 

לצד עיסוקים אלה המשכתי לטפח את אהבתי למשחק ושיחקתי באופן קבוע ב"תיאטרון הידית" שבפרדס חנה. בשנת 2013 סיימתי את לימודיי בקורס לכתיבת ופיתוח פורמטים עבור הטלוויזיה, כאשר בד בבד התחלתי לעבוד בתור עוזר הפקה בטלוויזיה המסחרית, שם רכשתי ידע וניסיון בלתי אמצעי במתרחש על הסט וגם מאחוריו. לאחר מכן התקדמתי ונטלתי חלק בתפקידי התוכן השונים.

החל משנת 2016 התחלתי לעבוד כעוזר במאי בסדרות טלוויזיה, קולנוע ופרסומות, בין היתר זכיתי לקחת חלק בהפקות מושקעות ועתירות תקציב כמו הפקת

"THE GREEN HOUSE" מבית NETFLIX, סדרת הדרמה היומית "שלטון הצללים" מבית HOT ועוד... החל משנת 2018 התקדמתי לתפקיד עוזר במאי ראשי ולקחתי חלק בחזית ההפקות של תעשיית הטלוויזיה והקולנוע המקומית, מהפרומאים של 'נינג'ה ישראל' ו'החא הגדול' ועד לגלויות האירוזיון. בין לבין פרויקטים אלו, המשכתי לכתוב ולביים תכנים לחברות מובילות כמו לרשת שירותי הבריאות 'כללית', המעוצה לשימור אתרים ועבור איגוד הקולנוע ('אקט') הישראלי, שבחר בי 3 שנים ברציפות לפתח, לכתוב ולהפיק עבורם תכנים מקוריים שזכו לאלפיי צפיות. כמו כן, שמשתי כמפיק ראשי בצילומי הפקת האופנה היוקרתית 'HOLLAN&HOLLAND'  מבית קבוצת האופנה של VOGUE העולמית.

בזכות התפקידים הרבים והמגוונים שהתנסיתי בהם צברתי ניסיון עשיר ויכולות מקצועיות מצוינות בכל הקשור לניהול פרויקטים, הפקה ותוכן.

רקע עיוני

ניסיון מעשי

Show More
 

יוצר

תוכן

הפקה

ניהול

2012- בוגר קורס רדיו ושידור בחסות ה- BBC        "The Melbourne Ethnic Community Radio"